Hakkımızda

Pleksi Tasarım ekibi olarak , pleksiden dekoratif objeler ve iş hayatında kullanılan ürünlerin imalatını yapmaktayız. Standart pleksi ürünler dışında müşterilerimizin mevcut projeleri ve hayalleri doğrultusunda da çalışmalar yapmaktayız. Plekis stand, pleksi makine parçaları, panolar, ürün teşhir yada koruyucu amaçlı fanuslar, her türlü broşürlük ve isimlikler, yönlendirmeler, avizeler, aynalar, sehpalar çalışma örneklerimizden bazıları.

Search

Looking for something ?

Pleksiglass Tarihçe
 

Pleksi / Pleksiglass (Akrilik)

         İlk akrilik asit 1843 yılında bulunmuştur. Akrilik asitten türetilen metakrilik asit 1865 yılında formüle edilmiştir. Metakrilik asit ve metil alkol arasındaki reaksiyon sonucunda ester metil metakrilat oluşmaktadır. Alman kimyager Fittig ve Paul 1877 yılında metil metakrilatı polimetil metakrilata dönüştüren polimerizasyon işlemini keşfettiler. 1933 yılında Alman kimyager Otto Röhm PLEXIGLAS patentini ve isim hakkını aldı. 1936 yılında akrilik cam - pleksiglas üretimi başladı. 2. Dünya Savaşı sırasında uçak güneşliklerinde ve denizaltı periskoplarının yapımında kullanılan pleksiglas, bugün hemen hemen her alanda kullanılmaktadır.

      
        Döküm akrilik levha, polimetilmetakrilat esaslı termoplastik bir malzemedir. Döküm tekniği ile 2 mm den 40 mmkalınlığa kadar, çeşitli ebatlarda renksiz, şeffaf renkli ve opak olarak üretilir. Yüksek ışık geçirgenliğine sahiptir (cama göre %92 ). Normal cama göre darbelere 6 kat daha dayanıklıdır.Kırılan parçaları keskin kenarlı değildir, yaralanmalara sebep olmaz. Aynı kalınlıktaki cama göre ısıyı %20 daha az iletir.

by pleksi tasarım
 

 

Pleksiglass Çeşitleri

 

Şeffaf Pleksiglas Levhalar

Renkli Pleksiglas Levhalar

Buzlu Pleksiglas Levhalar

Ayna Pleksiglas Levhalar

Transparan Pleksiglas

Simli Pleksiglas Levhalar

Fosforlu Pleksiglas Levhalar

Pleksiglas Boru

Pleksiglas Çubuk

Dekoratif Pleksi